Újvidék

Kárpát-medencei magyar hálózat
magyarjelenlet@magyarjelenlet.hu

Ünnepelt a Magyar Szó

A Magyar Szó Hétvége melléklete igen kedvelt az olvasók körében, és nagy hagyománnyal rendelkezik. 2004 márciusában jelent meg először ilyen formában. Első szerkesztője Németh Zoltán újságíró volt: „Rám volt bízva annak idején, hogy egy lapstruktúrát készítsek a szombati és a vasárnapi számból, összevonásával. Tehát mindent be kellett ebben a hétvégi számban, ebbe mellékletben gyömöszölni, ami szombaton is megjelent, Kilátó, meg különböző más dolgok, akkor a tévéműsort is több oldalra kellett tervezni, tehát meg kellett tervezni az egész újságot.”

A melléklet az újság legnépszerűbb része, ezért nagy megtiszteltetés, de egyben nagy kihívás is a szerkesztése - mesélik a jelenlegi Hétvége szerkesztői. Értéket közvetíteni és teremteni, ez a legfőbb cél - hangzott el az eseményen.

Máriás Endre, szerkesztő, Hétvége melléklet, főszerkesztő-helyettes, Magyar Szó: „Mindig arra törekszünk, hogy olyan témákat dolgozzunk fel amelyek megcélozzák és érdeklik az olvasóinkat illetve azoknak a szélesebb rétegeit is, a fiataloktól kezdve egészen az idősekig. Éppen ezért mindig emberi sorsok bemutatásával foglalkozunk illetve olyan épített örökség megőrzésére vonatkozó témákkal meg egyéb kulturális illetve közéleti témákkal amelyek meghatározzák a sorsunkat és amelyek érdekesek lehetnek mindannyiunk számára.”

A Hétvégének több, a vajdasági magyarság történelmével és mindennapjaival foglalkozó riportsorozat is köszönhető, olyanok is, amelyekből könyvek is készültek: a Szórványlétben a vajdasági magyar szórvány sorsával foglalkozik, a Menedékben című sorozatuk az 1956-os magyar forradalom hatvanadik évfordulójára készült. Akkor, a Magyar Szó tudósítója Pesten volt, lapunk tudósításai jobbak voltak, mint a magyarországi lapoké. A harmadik Hétvége-kiadvány, a Zúgtak a harangok a trianoni békediktátum százéves évfordulójára jelent meg.
 
A tervek között két új sorozat indítása is szerepel - mesélte a Magyar Szó főszerkesztője, Varjú Márta: „Az egyikben összekötnénk egy csokorba Vajdaság hidait, bemutatnánk, hogy hány hidunk van itt Vajdaságban, milyenek, mikor épültek, a hozzájuk fűződő történetet, hagyományt. A másik témánk pedig a városházák bemutatása.”
 
Fotó: https://www.magyarszo.rs/

  • Előző
    Csendőr Emlékkiállítás az Ópusztaszeri Történeti Emlékparkban
  • Következő
    Saját online áruházat nyitott a Kárpátia Borház

Mit érdemes megnéznem?

idegenvezetők, templomok, emlékhelyek.

Hol egyek?

éttermek, vendéglők, menzák, cukrászdák.

Hol aludjak?

szállodák, hostelek, panziók, vendégszobák, vendégházak, apartmanok és egyéb szálláshelyek.

Ki fog segíteni?

autószerelők, háziorvosok, fogorvosok, taxisok, jogászok, rendőrök, határtőrök, pénzügyőrök.

Hol vásároljak?

áruházak, boltok, piacok, kézművesek, őstermelők.

Hol szórakozzak?

színház, koncert, sport, mozi, egyéb szórakozóhelyek.

Üzleti lehetőség

gazdasági tanácsadás, pályázatok, kamarák, gazdasági szervezetek, vállalkozók, vállakozások.

101 külső magyarországi település weboldala egy rendszerben.
Dunaszerdahely, Temerin, Szováta, Kolozsvár, Kassa, Ruszt, Lőcse, Szabadka, Marosvásárhely
Összes település >>


    Helyi időjárás

    Útvonaltervező

A legkeresettebb termékek

A Kárpát-medence útikönyv:

A Kárpát-medence turisztikai térképe:



Magyar Jelenlét Honlap család

A Kárpát-medence Intézet által létrehozott száznál több web oldal, amely a kárpát-medencei magyar jelenlét fenntartását és növelését, a Kárpát-medencében élő magyarok és nem magyarok közötti új típusú kapcsolatok kialakítását, a kárpát-medencei integráció új platformjainak a megteremtését tűzte ki céljául.


Kárpát-medence Intézet


Hírlevél

Iratkozzon fel, hogy az elsők között értesüljön újdonságainkról!

Kapcsolat adatok

Kárpát-medence Intézet Nonprofit Kft.
 
Levélcím: 8100 Várpalota, Gróf Apponyi Albert liget 1.

Távbeszélő: 88/372-721
 
Villámposta: karpatmedenceintezet@gmail.com
  • Home

Magyar Jelenlét Honlap család